שופיפיי

שופיפיי

שופיפיי ישראל היא כבר מזמן לא משהו לא מוכר. מדובר בממשק חכם המאפשר מכירה מקוונת בקלות ובמהירות. חנות שופיפיי מאפשרת לישראלי המצוי למכור מוצרים באופן מקוון אף לתושבי חו"ל בקלות ובמהירות דרך האתר שלו. קיימים אתרי חנויות שופיפיי בעברית, מה שמקל מאוד על הרוכשים כמו גם על בעלי החנויות. פיתוח חנות שופיפיי יכולה להתאים למסחר בשוק הקמעונאי, סיטונאי ועוד. כאן בכתבה ריכזנו עבורכם את המידע שרציתם לדעת על שופיפיי ישראל. אם יש לכם עסק מכירות ואתם מעוניינים להגדיל אותן, אתם חייבים להכיר את שופיפיי שיקל מעליכם את העבודה. 

מה זה שופיפיי?

שופיפיי מוכרת גם בשם shopify. מדובר בממשק המאפשר מסחר אלקטרוני באמצעותו בתי עסק יכולים להנות מבניית חנות מקוונת באמצעות לוח מפעיל אחד. שופיפיי ישראל מאפשר לבעלי עסקים למכור באופן מקוון מוצרים לעולם שהפך לכפר גלובאלי אחד קטן עם התפתחות הדיגיטלית. שופיפיי התחילה בעולם הגדול וכבר מספר שנים שהיא נכנסה גם לישראל וכעת ניתן לראות חנויות שופיפיי בעברית. שופיפיי בעברית מאפשר לבעל העסק להנות מיתרונות נלווים כמו נקודת מכירה (POS) באמצעותם ניתן לשלם פיזית בעמדות תשלום, לצבור מנויים בקלות, להקל מהגולשים למלא את עגלת הקניות הווירטואלית ואף לשלוח פוש נוטיפיקיישן (הודעות דחיפה) לגולשים. בצורה כזו העסק מתפרסם והופך למותג בעל ערוצים רבים.

באמצעות פיתוח חנות שופיפיי בעברית בעל החנות חוסך כסף על פעולות שהיה אמור לעשות לולא מערכת שופיפיי, וכעת, פלטפורמת שופיפיי, מקצצת לו את העלויות הללו ופועלת עבורו באופן אוטומטי כפי שהוא הגדיר אותה מראש. 

איך הגיעה אלינו פלטפורמת שופיפיי בעברית?

העולם בו אנו חיים הוא דינאמי, הישראלים מעורים העולם, רואים מה קורה בעולם המקוון ואם מערכת אלקטרונית מסוימת סייעה בחו"ל לבתי עסקים להגדיל את מכירותיהם, אין סיבה שזה לא יקרה גם בארץ. בתי תוכנה נכנסו לתמונה וכיום תוכלו להנות מפלטפורמת שופיפיי הידועה במגוון שפות. בישראל ההשקעה הרווחית ביותר תהיה בשילוב מערכת שופיפיי בעברית.

למה חנות שופיפיי היא משתלמת?

לפלטפורמת השופיפיי קיימים מגוון יתרונות. היא מקלה על בתי עסקים רבים ומאפשרת פרסום יעיל וממוקד יותר. כאן נפרט את מגוון היתרונות המובילים לשימוש בפלטפורמת שופיפיי בעברית ובכלל. בל נשכח כי כמו כל דבר בעולם, קיימים גם חסרונות למערכת, אך הם זניחים לעומת היתרונות הבולטים ולכן נתחיל ביתרונות.

ניתן לאבטח חנות שופיפיי בקלות

 חנות מקוונת בה מועברים אמצעי תשלום, חייבת להיות מאובטחת ברמה הכי גבוהה. אף אחד מאיתנו לא מעוניין לשלם עבור מוצר באתר חנות בה אין אבטחה מספקת. מסיבה זו, כדי שלקוחות ירגישו בטוחים לשלם באופן מקוון, חנות שופיפיי מציעה אפשרויות תשלום מאובטח. החנות מאובטחת באופן תמידי על ידי שופיפיי ישראל ובעל העסק לא צריך להחזיק תעודת SSL מאבטחת באופן נפרד. אם גנבו לכם את פרטי האשראי שלכם, אתם יכולים להיות רגועים שזה לא נעשה בגלל רכישה במערכת שופיפיי. שופיפיי ישראל מאבטחת את הפרטים באופן מתמיד וברגע שהיא מזהה שימוש לא חוקי במערכת, היא מנטרת אותו. 

חנות שופיפיי נותנת מענה לסחר האלקטרוני

הסחר האלקטרוני מתפרס לשוק בינלאומי של סוחרים ורוכשים. למרות שקיימות מגוון פלטפורמות כמו וורדפרס ווויקס המאפשרות סחר אלקטרוני, הן לא כמו חנות שופיפיי בה ההתמקדות היא בסחר האלקטרוני. 

בוורדפרס לדוגמא, כדי להקים אתר חנות תצטרכו להכיר את המערכת ולדעת איך לאבטח אותה ולהתאים אותה לסחר האלקטרוני. תצטרכו לרכוש תוספים, לדעת במה נכון להשתמש ולהכיר את הצורה היעילה להפעלת כל תוסף. אנשים רבים מעבירים את הטיפול באתר חנות למישהו אחר, מקצועי יותר כיוון שאין להם זמן להתעסק עם זה והם גם לא מצליחים להכיר את הנתונים הנדרשים כפי הנדרש. לעומת זאת, שופיפיי היא מערכת המיועדת אך ורק עבור סחר אלקטרוני. השימוש בה עבור מסחר הוא לא ברירת מחדל, הוא הייעוד המקורי שלה ולכן גם התפעול יהיה קל במיוחד. 

חנות שופיפיי קלה לתפעול

בשימוש בפלטפורמת שופיפיי המובילה, לא תצטרכו להסתבך ולהתאים אותה למכירה מקוונת. המערכת נבנתה מלכתחילה עבור מכירות אונליין ולכן היא תגיע בשילוב צ'יפים מותאמים. ההתנהלות מול שופיפיי היא קלה במיוחד. פותחים חשבון, מגדירים פרטים אישיים ואפשרויות תשלום , מעלים את תמונות המוצרים וזהו! האתר מוכן למכירת המוצרים שלכם. אין קל ופשוט מזה. לא פלא שיותר ויותר בעלי עסקים רוצים דווקא חנות שופיפיי בעברית...

שופיפיי מציעה שירות תמיכה

שופיפיי מעניקה שירות תמיכה לכל משתמש. הודות לכך תוכלו להנות מצוות מפתחים זמינים עבורכם לכל בעיה או שאלה. את השאלות שלכם תוכלו להפנות אליהם בהודעות טקסט למייל או לטלפון ולהנות ממענה מיידי ומקצועי.

חנות שופיפיי ניתנת לקידום בצורה יעילה

בשונה מאתרים הנבנים באמצעות וויקס, חנות שופיפיי ניתנת לקידום בגוגל בצורה יעילה במיוחד. תוכלו לשלב בה עמודים נוספים באתר המציעים לגולשים עדכוני בלוג ועמודי מידע המשלבים מילות מפתח רלוונטיות. תוכלו לנצל את האפשרות להפעלת בלוג ולשלב קישורי לאתרים מובילים ולנצל את הקישורים ככלי מקדם עבור חנות שופיפיי של העסק שלכם. 

שופיפיי בעברית ידידותית למשתמש

אמנם שופיפיי ישראל העולמית מציעה תבניות מסוימות להפעלת חנות שופיפיי. למרות זאת, רוב בתי העסק הבוחרים להפעיל חנות שופיפיי בעברית מעדיפים לשלב תבניות מושקעות יותר בתוספת תשלום סמלי. מרבית התוספים מתאימים לשופיפיי בעברית וניתן להתאימם באופן מוחלט לשפת העברית אפילו באופן אוטומטי. אם יש לכם ניסיון בשימוש במערכות אחרות, אתם כבר כנראה יודעים עד כמה שזה לא פשוט לתרגם תבניות בכל פלטפורמה. עם שופיפיי זה אפשרי בקלות וביעילות.

חנות שופיפיי מאפשרת מכירות בכל רגע נתון

בכל רגע נתון תוכלו לבצע מכירה גם אם אתם לא יושבים מאחורי הקלעים. המערכת פועלת אוטומטית ומשתמש יכול להיכנס לחנות השופיפיי שלכם 24 שעות ביממה. גם כאשר אתם ישנים... ולבצע רכישה שתגדיל לכם את הרווחים. באופן כזה אתם יכולים לצאת לחופשה, אבל חנות השופיפיי ממשיכה לעבוד בשבילכם. כמובן שתצטרכו לבדוק מה קורה עם המרלו"ג שלכם ועם מי שדואג לשינוע המוצרים אל בית הלקוח בסופו של דבר. 

שופיפיי מאפשרת מכירת מוצרים מבלי לכתוב קוד בחנות

נניח ואתם מוכרים מוצר אחד מושלם ומטורף. אין לכם עניין להקים אתר עבור מוצר אחדד בלבד.  שופיפיי מאפשרת לבעלי עסקים למכור מוצרים שלהם, באתרי חנויות שופיפיי מובילות אחרות. בצורה כזו בעל העסק חוסך את עלויות הקמת האתר. וכך הוא נהנה מפתרון זול וידידותי לו ולקהל לקוחותיו. 

חנות שופיפיי מתנהלת באופן אוטומטי

אם כדי לפתוח אתר וורדפרס הייתם צריכים לרכוש מקום אחסון, להקים כתובת אתר, לפתוח את האתר, להוסיף תוספי אמצעי תשלום, אבטחה ועוד. בהקמת חנות שופיפיי לא תצטרכו להתעסק עם כל אלו. בפתיחת חנות שופיפיי, אתם פותחים חשבון, מגדירים אמצעי תשלום ובוחרים כתובת אתר, מעלים תמונות של הסחורה הנמכרת והחנות מוכנה להגיל את המכירות שלכם. 

שופיפיי מאפשרת להקטין את אחוזי נטישת העגלות

הרבה אנשים ממלאים עגלה אך לבסוף הם נוטשים אותה מסיבותיהם. שופיפיי יודעת לנטר את הנתונים המצטברים במערכת ולשלוח הודעת מייל לבעל העגלה הנטושה ולעדכן אותו על כך או על מבצע חדש וכדומה. בעל העסק יוכל לנסח את ההודעה אותה הוא מעוניין לשלוח לבעל העגלה הנטושה ובכך להקטין את אחוזי נטישת העגלות.

חנות שופיפיי מאפשרת שילוב וייעול מתמיד

שופיפיי ישראל מאפשרת לכם לשלב אפשרויות נוספות בחנות השופיפיי שלכם. תוכלו לשלב תוספים שונות בהתייעצות עם מתכנת מומחה בתחום. בצורה כזו תוכלו לתת מענה לדרישות נוספות של העסק כמו: רשימת תפוצת מייל, קידום האתר, מענה בצ'אט לגולש באתר, הפעלת חיפוש ספקים ועוד.

חנות שופיפיי מסתנכרנת היטב עם המערכת הלוגיסטית

המונח דרופשופינג מוכר למרביתנו. מדובר במשלוח הנשלח לרוכש, ישירות מהמרכז הלוגיסטי ולא מהחנות עצמה. בצורה כזו בעל חנות שופיפיי יכול להנות ממכירת מוצרים ישירות מהמחסן מבלי שיצטרך לשנע אותם אל החנות וממנה ללקוח הרוכש. בצורה כזו התפעול מתייעל וקל יותר לנהל חנות שופיפיי. 

חנות שופיפיי זולה לתפעול

התשלום על פיתוח חנות שופיפיי הוא בהתאם לגודל החנות המבוקש. על כל מכירה בעל החנות משלם עמלה העוברת לשופיפיי. בעל החנות יכול לווסת את גובה ההשקעה שלו בפיתוח החנות ולהנות ממחיר זול בהתאם לצרכים האישיים שלו. 

חנות שופיפיי ידידותית לנייד

כל אתר ניתן להתאים אישית לנייד. אך עם חנות שופיפיי קל יותר לבצע רכישה דרך הנייד. האתר מותאם לעיצוב הנייד וכך המשתמש נהנה מחוויית קנייה גם ברכישה באופן מקוון. שופיפיי מתאימה את עצמה למגוון המכשירים הקקיימים בשוק. גם לאנדרואיד וגם לאייפון. 

חנות שופיפיי מאפשרת ייצוא נתונים בקלות

אם החלטתם לייעל את אתר החנות ולהעביר את נתוניה לפלטפורמה נוספת, תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות ייבוא נתוני האתר לקובץ csv. ייבוא כזה מאפשר מעבר קל של מידע באתר לפלטפורמה אחרת או לקובץ נתונים לשימוש אישי. כך תוכלו להתרשם בקלות מגובה ההכנסות, רשימת המלאי, רשימת המבצעים וכמות מימושי הקופונים.   

לא כל הנוצץ זהב הוא

חשוב לדעת כי קיימים גם חסרונות למערכת שופיפיי. נציין כאן את החסרונות בקצרה כדי שתכירו אותם. אך חשוב לדעת כי לכל בעיה יש פתרון ובעזרת מפתח תוכנה מקצועי המבין בתחום תוכלו למצוא תחלופה טובה לבעיה במסחר האלקטרוני שמפריעה לכם. החסרונות במערכת שופיפיי הבסיסית מסתכמים בעיקר בחוסר ההתאמה לאמצעי סליקה מקומיים. חשוב לדעת כי המערכת כן תומכת במערכות סליקה שונות כמו פייפאל, אייקאונט ופיי פלוס וhyp. 

בנוסף לכך, לא תוכלו לשנות את מחיר המוצר מארץ לארץ או ממטבע למטבע. מחיר המוצר נקבע וההמרה נעשית באופן אוטומטי למחיר הנקבע. אם פריט עולה 10 ₪ בארץ, גם בארצות הברית מחירו יהיה זהה אך במטבע המקומי בשווי של 10 ₪. למרות זאת, לא כל עסק מעוניין למתמחר את מוצריו באופן שונה ממארץ לארץ ולכן עסקים רבים בוחרים לקדם את העסק שלהם דווקא עם שופיפיי ישראל.

 

סיכום יתרונות שופיפיי בעברית

שופיפיי בעברית מתאים למי שרוצה לפנות לקהל יעד בינלאומי ולא רק מקומי. מערכת שופיפיי מאפשרת פיתוח אתר חנות בליווי צמוד של מתכנתים מקצועיים המלווים את האתר בכל נקודת התקדמות. כדי להקים אתר חנות לקהל יעד קטן ומקומי, ניתן להיעזר בבית תוכנה מקצועי לבחירת הפלטפורמה המתאימה ביותר לצרכי העסק שלכם.

מה ניתן למכור דרך שופיפיי ישראל?

דרך אתר שופיפיי ישראל תוכלו למכור מוצרים אבל לא רק. חשוב לדעת כי ניתן לפנות לקהל יעד גדול באמצעות אתר חנות שופיפיי. קהל היעד יכול להיות קטן, בינוני או גדול. הוא יכול לפנות לקהל מקומי או אפילו לקהל בינלאומי עולמי. כאמור, ניתן למכור דרך חנות שופיפיי מוצרים וחפצים ולשנע אותם מהחנות או מהמחסן, ישירות אל בית הלקוח. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן למכור גם שירותי עסק, קורסים וסדנאות דרך חנות שופיפיי. 

אף אחד לא מגביל אתכם במה שתמכרו בחנות שופיפיי שלכם. לכן, תוכלו לנצל אותה ולמכור דרכה גם את המוצרים והשירותים שהעסק שלכם מציע, וגם למכור כרטיסים דרך האתר, או לגייס תרומות באמצעותו למטרות שונות.  

איך בונים חנות שופיפיי בעברית?

ניתן לבנות בצורה הבסיסית ביותר, חנות שופיפיי בעברית תוך ימים בודדים בלבד ואפילו פחות. כי עם שופיפיי פיתוח חנות במהירות הוא דבר אפשרי. אז איך עושים את זה? בואו נעבור יחד על שלבי פתיחת אתר.

שלב ראשון בהקמת חנות שופיפיי

בשלב הראשון מתבצעת הרשמה למערכת. תצטרכו להיכנס לאתר שופיפיי ולהקיש על לחצן תחילת עבודה, להזין את כתובת המייל שלכם, כתובת האתר שתרצו וסיסמא שתצטרכו לבחור לאתר שלכם. השקיעו מחשבה בבחירת שם הדומיין. קיימת אופציה לתקופת ניסיון ל-14 יום. לא כל עסק רוכש את החנות בסופו של דבר ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון מראש. 

שלב שני בהקמת חנות שופיפיי

בשלב השני מעלים את תמונות המוצרים לאתר יחד עם תיאורי המוצרים. אתם תועברו לניהול האתר וכך תוכלו להמשיך להעלות את הפריטים או השירותים שתרצו למכור באתר החנות שלכם. לאחר שהעליתם את המוצרים ואת המחירים על כל מוצר, תוכלו להתאים את חנות השופיפיי לצרכים שלכם, להוסיף להם תוספים שונים, להנות משופיפיי בעברית, לבחור תבניות מתאימות ועוד. בשלב זה תוכלו להשקיע בעיצוב החנות אם תרצו. 

שלב שלישי בהקמת חנות שופיפיי

מגדירים כתובת אתר. כידוע, לכל אתר יש כתובת דומיין ולכן תצטרכו לבחור לאתר שלכם כתובת קליטה שמזכירה את שם החנות שלכם. בשלב זה מגדירים את כתובת הדומיין ולכם יהיה עליהם להקיש על הוספת דומיין ולרכוש אותו. אם יש לכם דומיין שכבר רכשתם אותו, תצטרכו להגדיר אותו במערכת שופיפיי ישראל.

שלב רביעי בהקמת חנות שופיפיי

מגדירים את אמצעי הסליקה בחנות שופיפיי שלכם. תצטרכו להקיש על "תשלומים" ולבחור את אמצעי התשלום בהם אתם מעוניינים להשתמש. להקלת התשלום, שלבו כמה שיותר אמצעי סליקה. בשלב זה אתה יכולים לבחור אם לשלב גם את מעבד התשלומים של שופיפיי כדי להקל על סליקת התשלום באתר. 

שלב חמישי ואחרון בהקמת חנות שופיפיי

כעת, אתם כבר יכולים להתחיל למכור באתר, אך זה הזמן לדייק את ההקמה ולעצב את האתר בהתאמה ללוגו של העסק שלכם. בדקו את שלל התבניות המוצעות ובחרו תבנית מתאימה לאתר העסק שלכם. בשלב זה לאחר שחנות השופיפיי שלכם מוכנה, אתם מתחילים לקבל הזמנות ואתם צריכים למצוא  את הדרך היעילה לטפל בהן. ההמלצה היא להגדיר משלוח מעקב המאפשר לכם שקט נפשי בכל הנוגע לזמני המשלוחים. כדי להכיר את החנות לציבור היעד שלכם, חשוב שתזכרו גם לקדם את האתר ולא להסתפק רק בהקמה שלו.

סיימתם להגדיר את החנות שופיפיי שלכם? זהו! כעת האתר שלכם מוכן למכור ולהגדיל לכם את המכירות! עשיתם את זה! למרות שלבי ההקמה הלא מורכבים, רבים מעדיפים להיעזר בבתי תוכנה מקצועיים לפיתוח חנות שופיפיי עבור העסק שלהם. כך הם יודעים שיש מי שמקים עבורם את האתר, הם נהנים מכל היתרונות בלב רגוע. הם יודעים שיש להם על מי לסמוך. יש להם בית תוכנה זמין עבורם בכל רגע נתון.

קבלו טיפים לשימוש יעיל בשופיפיי ישראל

נכון שחברת שופיפיי מאפשרת שימוש יעיל וכניסה למסחר האלקטרוני בקלות ומחיר נמוך. אך יחד עם זאת, כדי למכור ולהגדיל מכירות, לא מספיק רק לפתח חנות. בשביל זה צריך גם לקדם אורגנית את האתר ואולי אפילו לפעול באמצעות קידום ממומן. לא יעזור שתהיה חנות מכירות אם לקוחות לא ידעו עליה ולא יכירו אותה. בדיוק מסיבה זו תצטרכו לפעול בכל המישורים להגדלת מכירות העסק ולקידום האתר. ריכזנו עבורכם טיפים יעילים לקידום חנות שופיפיי בעברית. 

רספונסיביות היא חובה

רספונסיביות היא התאמה של האתר לגדלי מסך שונים כמו נייד, מחשב ואפילו טאבלט. מרבית הרכישות המקוונות מתבצעות מניידים ולכן וודאו שהעיצוב של האתר שלכם נראה טוב מכל נייד שהוא. בדקו שקל לרכוש מוצרים דרך חנות השופיפיי שלכם דרך מסכים שונים ומגוונים. פעלו כדי להקל מעל המשתמשים את הרכישה ככל הניתן. 

אל תזלזלו באופטימיזציה מתמדת

אופטימיזציה היא התאמה למנוע החיפוש. מרבית המשתמשים משתמשים בגוגל ולכן חשוב שתתאימו את עצמכם לגוגל או למנוע החיפוש בו אתם מעוניינים לקדם את האתר שלכם. כשמבצעים אופטימיזציה, עורכים בקרה פנימית מתמדת על נתוני האתר ועל ההתאמה שלו למנוע החיפוש. אופטימיזציה כוללת תיאורי מוצר נכונים, השקעה בתוכן רלוונטי ומקדם, שילוב מילות מפתח, מילת מפתח על כל תמונת מוצר ועוד. 

אופטימיזציה מוכרת למרביתנו בשם SEO והיא קריטית כדי להעלות את דירג אתר חנות השופיפיי בגוגל. חשוב לדעת כי חנות שופיפיי ניתנת לקידום גם באופן ממומן וגם באופן אורגני, אך הקידום האורגני הוא יעיל יותר לטווח הארוך ולכן לא ניתן לוותר עליו. 

השקיעו בביקורות חיוביות

כשאתם מעוניינים לרכוש מוצר אתם מתעניינים בביקורות שנכתבו על המוצר בו אתם מתעניינים וזה נורמלי לחלוטין. כולנו רוצים לדעת שאנו רוכשים מוצר אמין ויעיל שייתן לנו תמורה נאה לכספינו. בדיוק מסיבה זו חשוב להשקיע ולעודד לקוחות מרוצים להשאיר באתר חנות השופיפיי ביקורת חיובית. תוכלו להציע אחוזי הנחה בקנייה הבאה או כל צ'ופר אחר למי שמשאיר ביקורת חיובית באתר שלכם. ביקורת חיובית באתר מכירות מקוון ידועה כמקדמת מכירות ולכן השקעה בה היא כדאית. 

הרבה פעמים המשתמש חושש לבצע את הרכישה בחנות השופיפיי רק בגלל שהוא לא מכיר את המוצר לעומק. ברגע שהוא קורא תגובה חיובית על המוצר, גם אם הוא לא מכיר את המגיב, הוא בונה אמון במוצר ומוכן לשלם עבור מוצר כשהוא רואה שיש מישהו שממליץ על המוצר בו הוא מתעניין. יש לכך תיאוריות פסיכולוגיות רבות, אבל מה שחשוב לנו הוא לזכור כי ביקורות חיוביות על המוצרים או השירות באתר חנות שופיפיי, היא חשובה במיוחד.

פרסמו את חנות השופיפיי שלכם

כדי שידעו על חנות השופיפיי שלכם באופן מיידי, כדאי שתפרסמו אותה. לא מספיק להקים אתר או להתחיל בזריעת ניצנים לקידום אורגני. כידוע לכולנו, קידום אורגני יעיל מאוד לטווח הרחוק וכדי לראות תוצאות מיידיות הרבה בתי עסקים נעזרים בפרסום ממומן ומשלבים אותו יחד עם הקידום האורגני. גם כאן כדאי לפעול בדרך זו ולשלב קידום אורגני יחד עם קידום ממומן בו אתר החנות יפורסם ויוכר לקהל היעד שלכם. בהשקעה בקידום ממומן חשוב לבנות תקציב נכון ולשמור לא לסטות ממנו. כדי לבנות זאת בצורה נכונה מומלץ להיעזר באיש PPC המכיר את עולם הקידום הממומן. 

נצלו את הפלטפורמות החברתיות לקידום חנות שופיפיי

חנות שופיפיי מצריכה כאמור, פרסום בקהל היעד הרלוונטי. מסיבה זו מומלצת השקעה בקידום אורגני, אך יחד עם זאת רבים משלבים קידום ממומן. ניתן לנצל את הרשתות החברתיות לצורך קמפיין פרסומי או כדי להעביר את התנועה לחנות שופיפיי עצמה. פתחו חשבון עסקי ברשת חברתית בה אתם יודעים שקהל היעד שלכם נמצא. לרשתות החברתיות השונות, מאפיינים שונים באמצעותם ניתן לפלח את קהל היעד באופן מדויק ומיטיבי. ראשית יהיה עליכם לבדוק איזו רשת חברתית אהובה על קהל היעד שלכם וכך תוכלו לפעול בה ולהגדיל דרכה את מכירות החנות.

הרשתות החברתיות הפופולאריות המובילות לפרסום יעיל של חנויות שופיפיי בעברית הן אינסטגרם, פייסבוק ואפילו פינטרסט. כדי להעביר תנועה מחשבון הרשת החברתית לאתר החנות חשוב לדעת ולהכיר היטב את הכללים ליצירת קהל עוקבים גדול. לא קשה לנהל עמוד פייסבוק לדוגמא, אך כן יכול להיות מורכב לזכור להיות עקביים, לשמור על אותה שפה שתדבר ללקוחות, לעניין אותם לאורך זמן בשירותים המוצעים ולהגדיל את קהל העוקבים כמתבקש. 

כדי לעשות זאת בצורה יעילה ונכונה, בתי עסק רבים מעדיפים לשכור שירותי חברה העוסקת בקידום ממומן או אורגני ברשתות החברתיות. חשוב להכיר אופציה זו ולדעת שניתן לעשות אותה גם באופן עצמאי ללא סיוע של חברה מקצועית.

יצירת עמוד בלוג

ככל שאתר חנות השופיפיי יעלה יותר במנוע החיפוש, הוא יקודם יותר. ברגע שתוסיפו לאתר עמודת בלוג בה יתעדכנו בלוגים מידי תקופה, תוכלו להעלות את דירוג האתר שלכם במנוע החיפוש. מסיבה זו כדאי להכיר את האפשרות ליצירת בלוגים באתר חנות שופיפיי. שופיפיי בעברית מאפשרת העלאת בלודית כך שהלקוחות שלכם יוכלו להגיע גם דרך בלוג מעניין שקראו על המוצר שלכם. חשוב להכיר את עולם ה-SEO בעת כתיבת הבלוגים. כשכותבים בלוג ורוצים שהוא יזכה לתפוצה רחבה, חשוב לכתוב אותו בהתאמה למילות מפתח רלוונטיות. כך הגולש הרלוונטי מגיע למילות המפתח שבבלוג שלכם והסיכויים שלו להפוך ללקוח מרוצה, עולים.

הציעו שירות מעקב משלוח

מי מאיתנו לא מכיר את התופעה בה רוכשים מוצר למסיבה מסוימת, והמוצר מגיע רק לאחר המסיבה. על זה רבים אומרים "עבר זמנו בטל קורבנו"... כדי למנוע חששות אלו ולהגביר אמינות של חנות שופיפיי ממוצעת, ההמלצה היא להציע לרוכשים שירות מעקב חבילות. בצורה כזו הרוכש יוכל להתעדכן בכל רגע נתון בשלבי המשלוח של החבילה שהזמין. 

שירות מעקב משלוח מאפשר גם לבעל החנות רוגע נפשי. כך הוא יודע שהוא יכול להתעדכן בכל רגע נתון במיקום המשלוח. לבעל העסק קל יותר לייעל את המשלוחים בצורה כזו, כשהוא יודע איפה נתקעים המשלוחים במקרים שונים. בנוסף, העלויות הלוגיסטיות פוחתות באופן משמעותי עם שילוב שירות זה כך שאין סיבה לוותר עליו. 

מה קורה עם תשלום מיסוי במערכת שופיפיי?

כל עסק חייב לדווח לרשות המיסים על כל הכנסה שלו. גם כאשר בעל עסק מבצע את עיקר ההכנסות שלו ממכירה מקוונת למדינות אחרות, הוא עדיין מחוייב בתשלום מס הכנסה על כל הכנסה שלו החייבת במס. גם על כל מכירה עסקים מורשים גובים מע"מ וגם במכירה מקוונת בעל העסק יכול לגבות מע"מ מלקוחותיו. מערכת שופיפיי יכולה לטפל בענייני המיסוי ולחשב עבורכם את גובה המס הנדרש לתשלום בהתאם להגדרות הראשוניות שתגדירו. למרות זזאת חשוב להכיר גם את מוגבלות הבינה המלאכותית וחשוב לדעת כי נתוני המיסוי עלולים להשתנות ולמרות זאת המערכת תמשיך בחישוביה כפי שהגדרתם אותה מראש. לכן, חשוב מאוד לנהל מעקב צמוד אחר נושא זה ולבדוק את גובה המיסוי הנדרש לגבייה ולתשלום. 

שופיפיי ישראל אומנם יכולה לסייע לכם בחישובי המס, אך היא לא תתעדכן בכך אוטומטית והיא לא תעשה עבורכם את כל העבודה. לכל עסק מנהל חשבונות משלו וכדאי להעביר לו את המידע המתקבל מחנות שופיפיי מקוונת. תוכלו לייבא את הנתונים בצורה קלה ויעילה באמצעות קובץ CSV יעיל ומרוכז.

מה מאפיין את האפשרויות של שופיפיי ישראל?

פלטפורמת שופיפיי ישראל היא אמנם מערכת אחת המציעה מגוון אפשרויות עצום להגדלת המסחר האלקטרוני של העסק.  אך חשוב לדעת כי גם בה תוכלו ליהנות מתוכניות שונות הניתנות בתמחור שונה. יש את פלטפורמת הבסיס, עליה ניתן להוסיף תוכניות שופיפיי שונות המציעות מאפיינים יעילים יותר בחלק מן המקרים. לפני שאתם בוחרים תוכנית שופיפיי להקמת חנות שופיפיי משלכם, חשוב להכיר את התוכניות הקיימות כדי להצליח לבחור את התוכנית המתאימה ביותר לצרכי העסק שלכם.

תוכנית שופיפיי בסיסית

היא התוכנית המובילה, היא לא עולה יותר מ-30 דולר לחודש והיא תתאים לבעלי עסקי קטנים המעוניינים להקים אתר חנות מקוון כדי לבדוק את יעילות העבודה. במסגרת תוכנית זו תקבלו שירות מצוות תמיכה זמין, תוכלו להעלות למכירה מוצרים ללא הגבלת מספר, תקבלו שירות אבטחת אתר, אפשרויות מכירה שונות ובנוסף, תוכלו להציע באתר חנות שופיפיי שלכם עמודי מידע ובלוג. תוכנית זו היא תוכנית בסיסית ועל כל מכירה נגבית עמלת מכירה המועברת לשופיפיי ישראל. גובה העמלה המקסימלי הוא 2% ממחיר העסקה.

תוכנית לייט שופיפיי 

עלות תוכנית זו היא פחות מ-10 דולר לחודש. תוכנית היא מציעה שירות בסיסי בלבד המציע מסחר אלקטרוני בקלות. תוכנית זו ניתנת לשילוב עם עמוד רשת חברתית אחרת והיא מעין תוסף מבוקש להוספת רכיב מכירה מקוונת בחשבונות קיימים. גם בתוכנית זו מחיר העמלה הוא 2% על כל מכירה.

תוכניות שופיפיי מתקדמות יותר

קיימות תוכניות שופיפיי מתקדמות יותר בעלות גבוהה יותר. התוכניות המתקדמות מציעות תוספים שונים וצ'יפרים שונים לבחירת הלקוחות. חשוב לדעת כי ניתן לחסוך כל זאת בפנייה למפתח חנויות שופיפיי מומחה בתחום. הוא יוכל להשיג לכם את התוצאות אליהן אתם מעוניינים להגיע, מבלי להתאמץ ולשלם מחיר יקר יותר מידי. לא כל תוכנית היא כדאית לכל בית עסק. ולא כל עסק יודע מהי התוכנית המתאימה לו ביותר. מסיבה זו חשוב להכיר את צרכי העסק ולהתייעץ עם מפתח חנויות שופיפיי שימליץ לכם על התוכנית המתאימה ביותר עבורכם.

אילו אפשרויות מציעה שופיפיי בעברית?

בהקמת חנות שופיפיי תוכלו להנות ממגוון יתרונות כפי שריכזנו עבורכם בראשית הכתבה. למרות זאת, חשוב להכיר את תפוצת השימוש הרחבה בפלטפורמת שופיפיי המובילה. קרוב לשני מיליון משתמשים נעזרים בפלטפורמת שופיפיי להגדלת מכירות העסק שלהם. 

תקופת ניסיון

שופיפיי ישראל מציעה תקופת ניסיון חינם של 14 יום. בתקופה זו תוכלו לבחון את אפשרויות השימוש באתר. תוכלו לבדוק עד כמה אתם נהנים ממנו וכך תוכלו להתכוונן לקידום המטרות העסקיות שלכם. 

תוספי שופיפיי

פלטפורמת שופיפיי מציעה שילוב של אמצעי תשלום שונים כמו פייפאל, פייפלוס, hyp ועוד. בנוסף, תוכלו ליהנות ממשלוח דרופשיפינג, קידום חנות שופיפיי בצורה אורגנית, הקטנת אחוזי נטישת עגלת קניות ועוד. 

איך מנהלים חנות שופיפיי?

כדי לנהל חנות שופיפיי לא תצטרכו ללמוד תכנות. כל שעליכם לעשות זה להכיר את הממשק ולפעול בפשטות על פי רצונכם. אין צורך בכישרונות נסתרים כדי להצליח בניהול חנות שופיפיי. תוכלו לנהל את חנות השופיפיי שלכם מהטלפון האישי שלכם. תוכלו לתת גישה לצוות העובדים האמין שלכם ובכך תוכלו ליהנות מניהול החנות כהלכה כשאתם נהנים מחופש. תוכלו גם להגביל את הגישה אם אתם מעדיפים להישאר השולטים היחידים על חנות השופיפיי של העסק. 

חשוב לדעת כי תוכניות השופיפיי הבסיסיות ניתנות לשינוי על ידי כל מפתח חנויות שופיפיי מומחה בתחומו. מסיבה זו כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום ולבדוק מהי התוכנית המומלצת ביותר עבור העסק שלכם.

 

לאילו ערוצי מכירה שופיפיי מתאימה?

שופיפיי מתאימה למגוון ערוצי מכירה כמו:

  • מכירה בחנות שופיפיי – מדובר במכירה מקוונת דרך האתר. 
  • מכירה באמצעות חנויות מסחר אלקטרוני כמו איביי, אמזון ועוד. מכירה כזו מכפילה את קהל היעד.
  • מכירה באתר העסק דרך מערכת שופיפיי – ניתן לשלב את מערכת שופיפיי לרכישת מוצרים גם דרך אתרים קיימים, דפי רשתות חברתיות ועוד. 
  • מכירה קמעונאית וסיטונאית – המכירה לא חייבת להיות דווקא לשוק מסוים. אתם יכולים להקים אתר חנות שופיפיי בין אם אתם עוסקים במכירה קמעונאית ובין אם אתם עוסקים במכירה סיטונאית. 

מה עושים אם מעוניינים להקפיא את שירותי החנות?

בעלי עסקים רבים מקימים אתר חנות אך לאחר תקופה הם מחליטים להשהות את פעילות החנות בעקבות נסיבות אישיות כמו יציאה לחופשה, התמודדות כלכלית פתאומית, סגר בעקבות קורונה ועוד. במקרים בהם בעל העסק מעוניין להקפיא את אתר החנות ולהמשיך להפעיל אותו בהמשך, חשוב לדעת כי פלטפורמת שופיפיי מאפשרת סגירת חנות או אפילו הקפאה שלה למשך זמן. כדי להקפיא את פעילות חנות שופיפיי, חשוב לדעת כי לא ניתן להקפיא פעילות כל עוד ולא עברו חודשיים מיום רכישת התוכנית. לאחר תשלום על שני חודשי מנוי, בעל העסק יכול להקפיא את תוכנית השופיפיי ולהמשיך להפעיל אותה בכל עת שירצה, בהתאם לתקנון החברה.

איך כדאי לקדם חנות שופיפיי?

כפי שהבנתם, כל אתר חנות צריכים לקדם כדי שקהל היעד ידע עליו ויכיר אותו יותר. לרוב, הקידום נעשה באמצעות הרשתות החברתיות בהן התנועה מנותבת לאתר החנות. מסיבה זו חשוב להכיר את חשיבות הקידום האורגני בגוגל ולפעול על פיו. קידום אורגני בגוגל מביא לקוחות ולידים חמים כך שמדובר בקידום הטוב ביותר. קידום אורגני הוא קידום הנעשה ללא תשלום למנועי החיפוש. התהליך מתמקד בהתאמת האתר למנוע החיפוש של גוגל. בצורה כזו האתר מקודם ומגיע למקום מוביל בזכות עצמו ולא בזכות שהוא מקודם בתשלום. 

ההמלצה היא לשלב קידום ממומן לצד קידום אורגני כבר בתחילת הפעילות. בהתחלה קידום ממומן הוא יהיה המוביל והוא יניב את עיקר הרכישות, אך עם המשך הפעילות, הקידום האורגני יתחזק וכבר לא תצטרכו את הקידום הממומן.

האם ניתן למכור כל פריט בחנות שופיפיי?

תקנון שופיפיי הוא מחמיר. מצד אחד הוא מאפשר מכירת פריטים רבים ללא הגבלה על פריטים מסוימים. אך מצד שני הוא מגביל מכירת מוצרים מסכנים או בלתי חוקיים כמו אלכוהול, נשק, תרופות מרשם, בעלי חיים, מוצרי טבק, חומרי נפץ ועוד.

ברגע בו שופיפיי ישראל מזהה הפרת תקנון ומכירת מוצרים אסורים, היא מסירה את המוצרים האסורים והיא רשאית לסגור את חשבון האתר על פי חוק.

האם שופיפיי יכולה להתאים גם לחסרי ניסיון?

פלטפורמת שופיפיי עברה התאמות כך שהיא מתאימה במיוחד גם לכאלו שאין להם יד ורגל במערכות ממוחשבות. מדובר בממשק ידידותי למשתמש וכדי להשתמש בה אין צורך להיות מתכנתים. שופיפיי ישראל מציעה לבעלי עסקים למצוא עסקים נוספים מתחום העיסוק שלהם וכך הם מוצאים בקלות קולגות שונות מרחבי הרשת. בצורה כזו ניתן להשתלב בשוק המכירות באופן קל ומהיר יותר.

עם שופיפיי המסחר האלקטרוני קל יותר

שופיפיי מובילה במהפך שהפך את המסחר האלקטרוני לקל ונגיש יותר. באמצעות שופיפיי סוחרים יכולים למכור את הסחורה שלכם בפלטפורמה הענקית של שופיפיי והם יכולים לשלב בה את חנות העסק שלהם. לאחר שהסוחר בונה חנות שופיפיי מקוונת, הוא מקשר בינה לחשבון הרשת החברתית שלו וכך הוא מגדיל משמעותית את כמות המכירות. 

בבחירת תוכנית שופיפיי שמתאימה לעסק, כל בעל עסק בוחר את התוכנית המתאימה לעסק שלו. יש עסקים שיעדיפו להקים חנות שופיפיי משלהם, לעומת בעלי עסקים אחרים שיראו תועלת רבה יותר משילוב מכירות במדיה החברתית. כל אחד צריך לעשות את מה שטוב לו וכדי שזה יקרה, מומלץ להיעזר במתכנת אתרי שופיפיי בפניו תפרסו את צרכי העסק שלכם כדי שהוא יתאים עבורכם את האתר הטוב ביותר להגדלת רווחי העסק.

טיפים להקמת חנות שופיפיי בשיטת דרופשיפינג

שיטת דרופשיפינג היא שיטה בה בעל החנות לא מחזיק ברשותו מלאי מוצרים, אלא הוא בקשר מתמיד עם ספקים אמינים שיכולים לספק לו מיידית את מבוקשו באופן מיידי, ישירות לבית הלקוח הרוכש. ברגע שבעל החנות מקבל הזמנה, הוא מזמין את הסחורה מהספק איתו הוא עובד וכך הוא בעצם "מתווך" בין הלקוח לספק. שיטת זו מאפשרת לבעל החנות חיסכון של עלויות אחסון הסחורה ושינועה. בצורה כזו המוכר הוא רק סוחר בין המוכר לרוכש וכך הוא אפילו לא נדרש להחזיק סחורה ברשותו.

למה כדאי ללכת על שיטת דרופשיפינג עם שופיפיי ישראל?

פלטפורמת שופיפיי מאפשרת תפעול זול ולא מורכב של חנות מקוונת. הבאת לקוחות היא אפשרית והיא נעשית בצורה נוחה וקלה. יחד עם שופיפיי ישראל בעל העסק מגדיל את רווחיו בקלות מבלי צורך בהשקעה רבה מידי.

יתרון נוסף לשיטת הדרופשיפינג היא החיסכון. מדובר בחיסכון משמעותי בעלויות אחסון הסחורה ושינוע שלה למחסן וממנו לבית הלקוח. שיטה זו מאפשרת משלוח ישיר מהספק אל בית הלקוח עצמו. השילוח הישיר חוסך בזמן וכך הלקוח מקבל את מבוקשו מהר יותר. צוות שופיפיי עצמו מלווה את החנות שלכם וכך אתם עצמכם יכולים להתמקד בשאר הדברים הנחוצים לקידום חנות שופיפיי מקוונת. 

בחרו בתחום מבוקש

כשרוצים לפתוח חנות רווחית מחפשים תחום אהוב מצד אחד, אך גם כזה שיהיה רווחי ומבוקש. בדיוק מסיבה זו כדאי שתמפו את הנתונים ותחשבו מהו התחום בו אתם מעוניינים להתמקד. אין סיבה להקים חנות שופיפיי בתחום שאתם לא מתחברים אליו והוא גם לא כל כך רווחי. בחרו תחום רווחי שיאפשר לכם מסחר רגוע ואהוב. כדי למצוא תחום רלוונטי ומבוקש, תוכלו להיעזר בגוגל אדס במיפוי התחומים הרלוונטיים קיימות תוכנות נוספות למיפוי מילות מפתח רלוונטיות לגולשים ולמציאת מוצרים מבוקשים בשוק על ידי קהל הגולשים.

אל תעבדו עם ספקים לא אמינים

אמינות היא א' ב' בבניית אמון שהיא ערך חשוב סכל סחר שהוא, בפרט כשהסחר הוא אלקטרוני. מסיבה זו חשוב להקפיד על בחירת ספק אמין לעבודה ולאספקת הסחורה ללקוחות. ספק לא אמין יכול להכפיש את שמכם כי בסופו של דבר, מבחינת הלקוח הוא מקבל את הסחורה ממכם, וכשאתם לא עומדים בציפיות שלו, הוא עלול להשאיר ביקורות שליליות... אם אתם מגלים שהספק איתו אתם עובדים שולח סחורה פגומה שלא תואמת לערכים שהצבתם לעצמכם, אל תהססו לנתק איתו כל קשר מסחרי ולמצוא ספק אחר, אמין יותר. 

בבחירת ספק חשוב להתייחס למהירות המשלוח. העדיפו ספק המציע זמן משלוח קצר, ממדינה קרובה או אפילו מהמדינה בה אתם מתמקדים. בנוסף, כדי להגדיל את רווחיותכם, תנו ההעדפה לספק המציעי מחיר זול. שימו לב לא ללכת לספקים המציעים סחורה זולה מידי כיוון שמחיר זול מידי, מצריך בירור... חשוב לציין כי ישנם ספקים המציעים שירות לקוחות במקרה בו לא הסחורה לא התקבלה כנדרש. ספק כזה יהיה ספק אמין יותר ולכן העדיפו ספק שיציע שירות כזה. 

התמקדו בשירות לקוחות

כשהלקוח מרגיש שלמוכר אכפת ממנו, הוא יחזור לרכוש שוב בחנות. השקיעו משאבים במענה אופטימלי ללקוחות חנות השופיפיי שלכם. כדי שהלקוחות ירגישו שיש לחנות שלכם "אבא ואמא" ויש להם אל מי לפנות בכל בעיה, כדי להשקיע בשירות לקוחות. לקוח מרוצה הוא לקוח שיחזור או ימליץ בסופו של דבר על העסק שלכם. 

טיפים להגדלת קהל יעד של חנות שופיפיי

כדי להגדיל מכירות בחנות מקוונת, חייבים להגדיל את קהל היעד. חנות שופיפיי היא חנות שעשויה למכירת מוצרים לקהלי יעד גדולים ובינלאומיים. כשרוצים להגדיל קהל יעד, צריכים להכיר את הצרכים שלו. כאן ריכזנו עבורכם טיפים בנושא.

אפיון מעמיק של קהל היעד

כשרוצים להגדיל את קהל היעד, חייבים להכיר את הצרכים שלו לעומק. מסיבה זו חשוב לבדוק מאיזו מדינה מגיעים עיקר המשתמשים באתר שלכם? מיהו קהל היעד המועדף עליכם? אל איזה קהל יעד תרצו להגיע? כך, עם תשובות מצוידות, יהיה לכם קל יותר להמשיך להגדיל את קהל היעד שלכם. הבסיס להגדלת קהל היעד חייב להתבסס על אפיון מעמיק.

התאמת המטבע לקהל היעד הרצוי

ערכתם מיפוי צרכים של קהל היעד והגעתם למסקנה שעיקר קהל היעד שלכם הוא מישראל לדוגמא? תצטרכו להתאים את האתר ולהציע שופיפיי בעברית. האתר צריך לעבור תרגום לעברית, יישור משמאל לימין ובעיקר, להציע מכירות במטבע המקומי. יחד עם זאת, שימו לב להמשיך להציע מכירות גם במטבעות של שאר קהלי היעד, אם יש לכם גם מכירות בארצות הברית, קהל היעד הנמצא בו, ירצה לבצע רכישה בדולרים. ולכן, קיימת חשיבות רבה להתאמת האתר למטבע קהל היעד. 

התאמת האתר לקהל היעד הרצוי

לכל אתר יש כתובת דומיין ולכל דומיין מקומי מאפיינים אחרים. אם אתם פונים לקהל יעד ישראלי לדוגמא, העדיפו דומיין בעל סיומת ישראלית וכן הלאה. ניתן לחלק אתר אחד למספר כתובות דומיין כדי להגדיל את קהל היעד הרצוי. בנוסף, קיימת חשיבות רבה לתרגום דפי האתר לשפת המשתמשים בחנות שופיפיי שלכם. 

שקפו את הנתונים

לקוח אוהב לדעת מה קורה ועל מה בוא משלם ברכישת הסחורה. כשאתם גובים מע"מ או דמי שילוח על המוצר, חשוב לציין זאת. הוספת נתונים אלו, לא רק שלא מרתיעה את הלקוחות, אלא כך הם יודעים שעל דמי שמלוח הם משלמים בנוסף, הם יודעים מה קורה כשהמשלוח הנדרש הוא משלוח בינלאומי ועוד. הרבו לשקף את הנתונים ככל הניתן בצורה בהירה וסבירה.

פרסמו את חנות השופיפיי של העסק שלכם

כל חנות צריכה פרסום. גם כשמדובר בחנות שופיפיי מקוונת, הפרסום הוא לא מיותר. אחרי שאתם יודעיחם מי קהל היעד הרלוונטי לכם, תוכלו לפרסם בערוצי הפרסום בהם נמצא קהל היעד שלכם. כאן בכתבה הבאנו טיפים רבים לפרסום יעיל של חנות שופיפיי בעברית. תוכלו להיעזר גם בפרסום ממומן וגם בפרסום אורגני כדי להגדיל את רווחיות העסק. 

לסיכום

פלטפורמת שופיפיי היא פלטפורמה ענקית באמצעותה בית עסק יכולים להגדיל את מכירותיהם תודות למסחר האלקטרוני היעיל שהיא מציעה. כאן בכתבה סיכמנו את הנושא בבהירות, ראינו כי ניתן להקים חנות שופיפיי בעברית או בכל שפה אחרת באופן עצמאי, אך כדאי להיעזר במפתח חנויות שופיפיי כדי ליהנות מעבודה בעלת תוצאות טובות ומהירות יותר. בהצלחה!