בניית חנות שופיפיי

מסחר מקוון הפך להיות זירה גדולה ופופולרית בקרב עסקים רבים מכל מיני סוגים בכל העולם. כל עסק המוכר ללקוחות שלו מוצרים או שירותים יודע שנוכחות מקוונת היא חשובה מאוד בימינו, ולשם כך הם פונים לפלטפורמות הגדולות הקיימות לבניית החנות שלהם. אחת הפלטפורמות הפופולריות ביותר היא שופיפיי, ובמאמר הזה נסביר לכם איך תוכלו גם אתם לבנות חנות מקוונת שתתאים בדיוק לצרכים שלכם ושל הלקוחות, וכיצד אנחנו יכולים לעזור לכם בתהליך. 

איך מתבצע תהליך בניית חנות שופיפיי?

התהליך הבסיסי של בניית חנות שופיפיי מורכב מכמה שלבים: הרשמה לאתר, בחירת ערכת הנושא של החנות, הוספת מוצרים, פיצ'רים וכתובת דומיין ולבסוף חיבור מערכת סליקה ומערכת חשבוניות לחנות. למעשה, כל אחד יכול להקים בקלות ובמהירות חנות שופיפיי, אך כיוון שזו מערכת עמוסה בתכונות ואפשרויות ייתכן שתלכו לאיבוד בכל השפע. אנחנו ב-WeDev נשמח לעמוד לשירותכם לצורך בניית חנות שופיפיי המתאימה בדיוק לצרכים שלכם, בתהליך ליווי צמוד לאורך כל הדרך גם אחרי שהחנות עלתה לאוויר, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהלקוחות שלכם נהנים מחוויית הרכישה הטובה ביותר, ושאתם מקבלים מערכת נהדרת לניהול כל התחומים של העסק שלכם בדיגיטל.

הינה כמה מהשלבים שנעשה יחד איתכם כדי ליצור את החנות המתאימה לכם:

אפיון

השלב הראשון הוא לאפיין את כל הצרכים, האתגרים והמטרות של בעל העסק המעוניין להקים את החנות, וליצור רשימה של כל התכונות שיהיו בה לנוחות העסק והלקוחות. השלב הזה דורש תקשורת רבה בינינו לבינכם, כדי שתהליך יעבור בשקיפות מלאה ובשיתוף פעולה שיניב את התוצאה הרצויה.

תכנון מפת דרכים

מפת הדרכים היא רשימת התאריכים שבהם ניפגש לדון בהתקדמות התוצאות. באמצעות עבודה משותפת אנחנו נקבע דדליינים להשלמת צעדים ותאריכים לפגישות שבהן נציג לכם את ההתקדמות, את מה שעוד מחכה ואי אילו עניינים שיופיעו בדרך לפיתוח החנות שלכם.

התנעת תהליך הפיתוח

כאן אנחנו מרימים את ארגז הכלים שלנו ויוצאים לדרך להשלמת המטרה בפועל, באמצעות ארגון המשימות ופירוקן למשימות קטנות ככל האפשר, קביעת לוחות זמנים, יצירה של צוותים וסביבות פיתוח וכניסה לתהליך הפיתוח עצמו.

בדיקות והשקה

כשתהליך הפיתוח עומד להגיע לסיומו, אנחנו מתחילים בבדיקות הנדרשות כדי לוודא שהכול עובד כשורה – אנחנו נבדוק שהפיצ'רים הרצויים עובדים בחנות מכל מכשיר ומערכת הפעלה שהלקוחות שלכם ישתמשו בהם כדי להגיע אליכם, נתקן את הדורש תיקון ונעלה את החנות לאוויר.

היתרונות של בניית חנות שופיפיי

כדי להבין את התועלת שבבניית חנות דווקא בפלטפורמה של שופיפיי, נציין כאן את היתרונות של המהלך הזה:

  • תהליך פיתוח מהיר – תהליך ההקמה של חנות שופיפיי הוא מהיר, ובאפשרותכם לבחור ממגוון הכלים הקיימים בפלטפורמה כמו תבניות עיצוב, תפריטים, פונטים, פלטות צבעים ופיצ'רים נוספים כדי להקים במהירות את החנות שלכם
  • אחסון מאובטח ברמה גבוהה בשרתי שופיפיי – האתר שאתם מקימים מאוחסן באופן אוטומטי על השרתים של שופיפיי, כך שאתם לא צריכים לדאוג לתשתית שלו. האחריות על זמן התגובה של האתר ועל אבטחת המידע בו היא על שופיפיי, ואתם יכולים להיות בטוחים שהם משתמשים בפרוטוקולים המתקדמים ביותר ושומרים על השיטה שלהם לאבטחת המידע מעודכנת ומוכנה לכל מצב
  • חנות אפליקציות מובנת עם אפשרות להוספת יכולות נוספות – בפלטפורמת שופיפיי קיימים כל הפיצ'רים שחנות מקוונת צריכה כדי למכור ללקוחות שלה (יש מעל 3,000 אפשרויות!), כדי שתוכלו עוד היום להקים את האתר ולהתחיל למכור את השירותים והמוצרים שלכם. החל בסליקה ישירה או מגורם צד שלישי כמו פייפאל וכלה בשיתוף פרסומים מרשתות חברתיות היישר באתר, מגוון התכונות שאתם יכולים להוסיף לאתר שלכם באופן מיידי הוא רחב, וכל האפליקציות האלו נבדקו ואומתו על ידי המומחים של שופיפיי כדי שתהיו בטוחים שהן יעילות ובטוחות לשימוש
  • אפשרות לבצע קידום אורגני באופן מהיר, קל ופשוט – לשופיפיי יש מערכת SEO מובנית ובסיסית המאפשרת לכם לעשות אופטימיזציה של האתר למנועי חיפוש, כדי שהאתר שלכם יתברג גבוה יותר בתוצאות ויגדיל את החשיפה שלכם ללקוחות פוטנציאליים
  • כלי אנליטיקה וניתוח נתונים – המערכת מספקת כלים לניתוח ביצועים המאפשרים לכם לשנות את אסטרטגיות המכירה שלכם, להבין אילו תחומים הם חזקים ויעילים ואילו פיצ'רים צריכים תיקון או החלפה כדי שהחנות שלכם תצליח ותהיה אטרקטיבית ללקוחות
  • אפשרויות פיתוח בהתאמה אישית – לא מרוצים מהתבניות הקיימות? צריכים לפתח תכונות מיוחדות באופן אישי? את הכול תוכלו לעשות בהתאם להרשאות הפלטפורמה ולתוכנית שלכם

שאלות נפוצות

האם בניית חנות שופיפיי מתאימה לחנויות אי קומרס קטנות?

בהחלט. חנות שופיפיי נמצאת בשימוש של מותגים גדולים בעולם, אך היא מתאימה באותה המידה גם לעסקים קטנים ומקומיים המעוניינים ליצור נוכחות מקוונת ולאפשר לכל הלקוחות שלהם גישה נוחה ומהירה להזמנת המוצרים והשירותים הרצויים.

כמה זמן נמשך תהליך הפיתוח?

הקמת החנות אינה עניין שלוקח זמן רב מדי, ועיקר העבודה הוא ביצירת הפיצ'רים המותאמים אישית. זמן העבודה הנדרש משתנה לפי המורכבות של הפיצ'רים, אך גם הוא יכול להסתכם בעניין של ימים או שבועות אחדים. כל מקרה נבחן לגופו, ונשמח לייעץ לכם באופן פרטני על משך זמן ההקמה והפיתוח של החנות שלכם.

כמה עולה לבנות חנות שופיפיי?

בניית החנות שלכם בשופיפיי תלויה בתוכנית שאתם משלמים עליה כדי להקים את החנות שלכם (החל מ-39$ בחודש). נוסף על כך, הפלטפורמה לוקחת מכם עמלה בגובה משתנה לפי התוכנית, ואם אתם מעוניינים בפיצ'רים מיוחדים שאינם זמינים בחינם בפלטפורמה תצטרכו לשלם עליהם או להיעזר במפתחים מקצועיים שיעשו זאת בשבילכם.

האם אני מקבל הדרכה על המערכת?

שופיפיי מעמידה לשירות לקוחותיה נציגים ומרכז תמיכה שמטרתם לעזור לכם, ונוסף על כך יש גם קהילות מקוונות רבות המיועדות למתן עזרה למשתמשים. אנחנו ב-WeDev נשמח לספק לכם הדרכה מקצועית בכל הקשור לבנייה של החנות עצמה, לפיתוח ועיצוב הפיצ'רים שאתם זקוקים להם וגם לתפעול מסודר ויעיל של המערכת. 

סיכום

שופיפיי היא אחת מהפלטפורמות המוכרות והפופולריות ביותר להקמת חנות מקוונת לעסקים גדולים וקטנים כאחד. המערכת הזו ידידותית מאוד למשתמש ומאפשרת לו להקים בקלות ובמהירות חנות משלו, ולצד אלפי הפיצ'רים הקיימים בה יש לכם אפשרות לפתח בעצמכם תכונות ייחודיות.